Holmøyskarrennet Holmøyskarrennet Holmøyskarrennet Holmøyskarrennet Holmøyskarrennet

Holmøyskarrennet

Neste renn: Søndag 14. april 2019 (120 dagar igjen)

Resultat 2018

(25.03.2018, 15:12)

Holmøyskarrennet vart i år litt amputert pga veir og føreforhold, men likevel var det 274 turistar og 48 konkurranseløparar som fullførte.

Les meir

Spørjeundersøking

(24.03.2018, 12:45)

Arrangøren av Holmøyskarrennet har laga noken enkle spørsmål som ein gjerne vil ha svar på.

Les meir

Funksjonærliste 2018

(21.03.2018, 21:48)

Les meir

Resultatliste 2017

(09.04.2017, 23:49)

Det vart eit flott 50-årsjubileum for Holmøyskarrennet søndag 9. april 2017. Sjølv om rennet vart flytta til Ullsheim pga dårlege snøforhold så var det mange unge og gamle som tok turen gjennom den 20 km lange løypa.

Les meir

Pressemelding Holmøyskarrennet 2016

(20.03.2016, 21:58)

Les meir

Resultat Holmøyskarrennet 1990

1989 < 1990 > 1991

K-1
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Anna Kirsten HELLEVANG Hardbagg IL 2.03.38
2 Olaug SKRØPPA Førde IL 2.09.54 06.16

K-2
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Toril WESTERÅS Stranda IL 2.02.16

K-6
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Anne RAFTEVOLL JENSEN Hornindal IL 2.17.02

M-1
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Geir Åge RØNNEBERG Eidsdal IL 1.28.50
2 Roar ALSAKER Eid IL 1.31.44 02.54
3 Jonny SELJESET Hornindal IL 1.34.54 06.04
4 Øystein LØDØEN Hornindal IL 1.36.22 07.32
5 Dag Anders MOLDESTAD Gular 1.36.28 07.38
6 Jørn Arne TOMASGÅRD Hornindal IL 1.37.13 08.23
7 Jan Erik WESTERÅS Stranda IL 1.40.14 11.24
8 Torstein TVINNEREIM Hardbagg IL 1.42.29 13.39
9 Alfred TYTINGVÅG Hardbagg IL 1.46.09 17.19
10 Roy Cato HOPLAND Hardbagg IL 1.51.02 22.12
11 Tor Ivar KANDAL Markane IL 1.56.58 28.08

M-2
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Nils HEGGDAL Vikane IL 1.30.32
2 Anders ALSAKER Eid IL 1.31.50 01.18
3 Jan Kåre LØVOLL Eidsdal IL 1.33.30 02.58
4 Edvard TVINNEREIM Hardbagg IL 1.36.44 06.12
5 Leiv TVINNEREIM Hardbagg IL 1.39.51 09.19
6 Jan Kåre EIDE Eidsdal IL 1.40.58 10.26
7 Audun BERSTAD Fana IL 1.45.56 15.24
8 Hans SÆTREN Markane IL 1.50.56 20.24
9 Asbjørn ÅRØEN IL Veten 1.55.40 25.08

M-3
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Gunnar JENSEN Lillehammer 1.29.25
2 Artur HEGRENES Førde IL 1.30.50 01.25
3 Kjell ØYGARD Jølster IL 1.32.03 02.38
4 Oddvin ØYGARD Jølster IL 1.33.05 03.40
5 Jarle TVINNEREIM Hardbagg IL 1.34.37 05.12
6 Arild LØDØEN Hornindal IL 1.45.09 15.44
7 Ragnvald BERGSET IL Veten 1.50.47 21.22

M-4
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Ola LØDØEN Hornindal IL 1.32.39
2 Harald STARHEIM Valldal IL 1.36.55 04.16
3 Ingemar LØDØEN Hemsedal IL 1.37.31 04.52
4 Rune OTTERDAL Hornindal IL 1.39.54 07.15
5 Olav M. HJELLE Eid IL 1.45.02 12.23

M-5
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Per Knut AALAND Lillehammer 1.24.37
2 Gunnar HARSTAD Oppstryn IL 1.31.37 07.00
3 Øyvind GRØNNING Valldal IL 1.40.39 16.02
4 Jan RØMMEN Syril IL 1.51.03 26.26

M-6
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Jon SOLHEIM Fjellhug/Vereide 1.38.53
2 Jørgen SKÅRE Oppstryn IL 1.39.02 00.09
3 Magnus KAPSTAD Gular 1.57.46 18.53
4 Oddvin LØDØEN Åssiden IL 2.00.37 21.44

M-7
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Olav BOSDAL Lavikdal IL 1.38.09
2 Tormod NOSTE Eid IL 1.43.42 05.33
3 Kjell NYTUN Oppstryn IL 1.45.37 07.28
4 Sivert SELLEREITE Norangdal IL 1.47.03 08.54
5 Ludvig BIRKELAND Førde IL 1.47.40 09.31
6 Ole GRØNNING Valldal IL 1.50.34 12.25
7 Oddmund NILSEN Lavikdal IL 1.52.28 14.19
8 Paul TRONSTAD Sunnylven IL 1.57.21 19.12

M-8
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Ola ALSAKER Eid IL 1.46.36
2 Steffen FJELLESTAD Fjellhug/Vereide 1.49.53 03.17
3 Arnulf LINDVALL IF Ørn 1.58.09 11.33
4 Pekka KIVIRANTA Ålfoten IL 2.09.04 22.28
5 Eilert LØDØEN Leinnesfjord 2.22.38 36.02

M-9
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Knut O. LØDØEN Hornindal IL 1.47.15
2 Rolv TVINNEREIM Hardbagg IL 1.59.32 12.17
3 Per O LØDØEN Hornindal IL 2.08.26 21.11

M-10
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Leiv TVEIT Fjellhug/Vereide 2.20.20
2 Saxe BJØRKEDAL Florø IL 2.24.17 03.57

M-11
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Jarnar FREMMERLID Volda T&IL 2.03.05
2 Arne SOLLID Fjellhug/Vereide 2.14.55 11.50

Bedrift M 16-34
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Ketil BERSTAD Fylkessjukehuset 1.43.33
2 Erling BERG Wingerei 1.59.06 15.33

Bedrift M 35-49
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Kåre TRÆEN Førde kommune 1.50.23
2 Arnold BERSTAD Haukeland 2.08.52 18.29

Trim M 16-34
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Steinar LØDØEN Høybråten og Stovner 1.44.07
2 Rolf Magne HELLEVANG Hardbagg IL 1.47.30 03.23
3 Anders Ole AUSTRHEIM Fjellhug/Vereide 1.51.55 07.48
4 Kåre BØE Markane IL 1.57.33 13.26
5 Roger HOPLAND Hardbagg IL 1.58.21 14.14

Trim M 35-49
Nr. St. Namn Lag Tid Bak
1 Nils HAUGEN Hornindal IL 1.51.52
2 Kåre BJØRKEDAL Eid IL 1.52.48 00.56
3 Torbjørn FJELLVANG IL Veten 2.03.53 12.01
4 Inge HAUGEN Hornindal IL 2.18.59 27.07